Ako sa starať o drevené okná – údržba a starostlivosť

Kategória: Exteriér, Materiály starostlivosť o drevené okná
Ako sa starať o drevené okná - údržba a starostlivosť

Údržba drevených okien

Pravidelná starostlivosť je podstatným predpokladom pre dlhú trvácnosť Vašich drevených okien. Okná z dreva vytvárajú v každom ročnom období útulnú klímu a chránia pred záťažou hlukom z okolia. Disponujú prirodzenými izolačnými vlastnosťami. Vplyvy poveternosti ako slnko, vietor a vlhkosť sú takisto dennou záťažou a môžu viesť k nepekným trhlinám, vymytiam, machom alebo zošednutiam.

Drevené okná a záhradný nábytok by sa mali 1x ročne ošetriť sadou ADLER – Pflegeset Plus sada pre starostlivosť o drevené okná a záhradný nábytok.

ADLER – Pflegeset Plus sada pre starostlivosť o drevené okná

ADLER – Pflegeset Plus sada pre starostlivosť o drevené okná

Starostlivosť o drevené okná

Aby ste ten správny čas pre starostlivosť resp. renovačné práce neprehliadli a čo najviac  oddialili poškodenia, je potrebná pravidelná vizuálna kontrola Vašich drevených okien na poškodenia lakového filmu. Jemné, neviditeľné vlasové trhlinky je možné uzavrieť použitím ADLER Pflegeset Plus, raz ročne.

Dodržiavaním týchto pokynov máte zaručenú dlhotrvajúcu radosť z Vašich okien v duchu motta ADLER: “čas plynie, ale nie pre Vaše drevené okná”.


Predĺžte životnosť Vašich drevených okien a predíďte poškodeniam pravidelnou starostlivosťou.

T I P :  Sada pre starostlivosť o drevené okná ADLER – Pflegeset Plus + návod na použitie. Tu nájdete kompletnú sadu aj s presným popisom ošetrenia.

Po prečítaní týchto riadkov, je už asi každému jasné, že údržba drevených okien by sa nikdy nemala podceniť. Pravidelnou starostlivosťou totižto predĺžíme ich životnosť.

Komentáre

  1. Ja drevené okná mám už druhým rokom, u vekry boli za dobrú cenu a páčillo sa mi že majú prirodzené izolačné vlastnosti, a ako píšete natierm ich každý rok a zatiaľ na nich neni vidieť že by nejak stratili na kráse, aj keď je to o starosť viac.

Pridajte komentár

Na formátovanie textu môžete použiť tieto HTML značky:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>