Ako vyčistiť fľak od červeného vína

Kategória: Škvrny fľak od červeného vína
Ako vyčistiť fľak od červeného vína

Ako vyčistiť fľak od červeného vína

Zostalo Vám po príjemnom večere nepríjemné prekvapenie v podobe fľaku od vína na koberci, sedačke? Alebo víno nešťastne skončilo na Vašej blúzke?

Fľak od bieleho vína

Miesto, ktoré ste oliali bielym vínom, na chvíľku namočte do teplej vody (alebo aspoň opláchnite) a následne ho posypte soľou. Pomáha tiež kyselina citrónová (pretrite fľak citrónovou šťavou) a kyselina vínna. Oblečenie potom vložte do práčky a fľak by mal byť preč.

Červené víno na oblečení

Rovnaké, ako pri bielom víne, platí aj pri červenom. Čo Vás ale možno prekvapí, fľaku od červeného vína Vám pomôže sa zbaviť biele víno! Namočte znečistené miesto do bieleho vína a nechajte pôsobiť, potom vyberte, posypte soľou a zvyšok už poznáte :)

Rozliate víno na koberci či sedačke

Opäť predstavujeme soľ v hlavnej úlohe! Najskôr z koberca odsajte víno (napríklad papierovými obrúskami), posypte soľou (čím viac soli, tým lepšie) a nechajte chvíľu pôsobiť. Následne škvrnu vykefujte.

Takisto pomáha namiesto soli aj sóda bikarbóda alebo saponát na riad.

TIP: Výborne odstraňuje škvrny čistiaci prostriedok Fleck Ex Top od nemeckého výrobcu TANA, ktorý rýchlo odstráni škvrny z kobercov a vankúšov (môžete ho použiť aj na prírodné a umelé vlákna).

Za výsledky pri čistení neručíme a nenesieme zodpovednosť za možné poškodenie čisteného materiálu. Vždy keď to je možné, vyskúšajte nečistoty odstrániť najprv na menej viditeľnom mieste a až potom pristúpte k čisteniu ostatných plôch.

Komentár k článku

Pridajte komentár

Na formátovanie textu môžete použiť tieto HTML značky:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>