Ako vyčistiť pripálený hrniec

Kategória: Kuchyňa / Gastro zhorený hrniec
Ako vyčistiť pripálený hrniec

Ako vyčistiť pripálený hrniec

Ak sa Vám pri varení pripálil hrniec, ešte ho nemusíte vyhadzovať. Máme pre Vás zopár overených tipov:

    1. Nasypte do hrnca prášok do pečiva a zalejte ho vodou. Nechajte to pôsobiť aspoň hodinku (alebo ideálne cez noc), následne by budete môcť pripálenú vrstvu jednoducho zlúpnuť.
    2. Ak nemáte doma prášok do pečiva, rovnako účinné je do vody nasypať soľ a prípadne pridať ocot a nechať pôsobiť cez noc.
    3. Môžete použiť aj zmäkčovadlo (aviváž) s vodou a nechať postáť.
    4. Nechce sa Vám čakať? Skúste do hrnca nasypať trochu prášku na pranie alebo prášok na umývanie riadu v umývačke, zalejte vodou a nechajte pár minút hrniec na ohni povariť.

Na ručné drhnutie pripáleného hrnca použite drôtenku.

Ilustračná fotografia: http://www.flickr.com/photos/thetejon/

Komentár k článku

  1. Odporúčam FRE PRO osviežovače FRE PRO, ktoré majú za úlohu nielen prevoňať priestor, ale aj pohltiť nežiadúce pachy. Napríklad na pánskej toalete sa používa sitká do pisoárov, ktoré pohlcujú pach moču a krásne prevoňajú toaletu. sitko do pisoára je vône mango, kiwi a grep, jablko a škorica, kvet bavlny, melón a uhorka. Tieto isté vône sú na výber, ak chcem prevoňať toalety. Na to je určená záveska na WC, ktoré sa jednoducho zavesia na WC misu. Z týchto vôní je na výber nielen FRE PRO sitko do pisoára a FRE PRO záveska na WC ale aj vonné harmoniky. Všetky tieto osviežovače sú značky FRE PRO.

Pridajte komentár

Na formátovanie textu môžete použiť tieto HTML značky:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>