Ako vyčistiť olej z oblečenia

Kategória: Kuchyňa / Gastro, Materiály, Škvrny olej z oblečenia
Ako vyčistiť olej

Ako vyčistiť olej z oblečenia

Ak sa vám na oblečenie dostane olej počas varenia a zostane na ňom olejová škvrna, určite ju neumývajte vodou, aby sa nerozšírila. Najskôr je potrebné odstrániť olej – pomôže nám v tom kyselina octová a citrónová. Látku znečistenú olejom teda namočte na pár minút do octu alebo citrónovej šťavy a potom operte.

Alternatívne môžete použiť aj odmasťujúci prostriedok, vyhnite sa však agresívnym chemikáliám, tie by látku mohli poškodiť. Ideálne teda použite saponát s dobrým odmasťujúcim účinkom, napríklad JAR.

Za výsledky pri čistení neručíme a nenesieme zodpovednosť za možné poškodenie čisteného materiálu. Vždy keď to je možné, vyskúšajte nečistoty odstrániť najprv na menej viditeľnom mieste a až potom pristúpte k čisteniu ostatných plôch.

Ilustračná fotografia: goodfon.com

Komentár k článku

  1. Máme v ponuke kvalitné čistiace prostriedky osviežovače FRE PRO, ktoré majú za úlohu nielen prevoňať priestor, ale aj pohltiť nežiadúce pachy. Napríklad na pánskej toalete sa používa sitká do pisoárov, ktoré pohlcujú pach moču a krásne prevoňajú toaletu. sitko do pisoára je vône mango, kiwi a grep, jablko a škorica, kvet bavlny, melón a uhorka. Tieto isté vône sú na výber, ak chcem prevoňať toalety. Na to je určená záveska na WC, ktoré sa jednoducho zavesia na WC misu. Z týchto vôní je na výber nielen FRE PRO sitko do pisoára a FRE PRO záveska na WC ale aj vonné harmoniky. Všetky tieto osviežovače sú značky FRE PRO. Najlacnejšie utierky sú zelené papierové utierky a najobľúbenejšie biele utierky sú PAPERNET 402292 papierové skladané utierky. Sú jemné na dotyk a extra pevné. Ak používate utierky v rolke, tak odporúčame Papernet 403832 papierové utierky Maxi. Ak hľadáte kvalitné zelené ZZ utierky tak tieto Katrin 100683 papierové skladané utierky. Na umývanie podláh sú tu upratovacie vozíky. Malý vozík pre priestory, kde nie je potrebný kombinovaný vozík a práve sa hodí malý vozík kvôli lepšej skladnosti – postačí malá miestnosť alebo kút na jeho odloženie.

Pridajte komentár

Na formátovanie textu môžete použiť tieto HTML značky:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>