Ako vyčistiť rýchlovarnú kanvicu

Kategória: Kuchyňa / Gastro, Zariadenie / elektro rýchlovarnú kanvicu
Ako vyčistiť rýchlovarnú kanvicu.

Ako vyčistiť rýchlovarnú kanvicu

Vodný kameň – odlupujúce sa vápno z kanvice – spôsobuje tvrdá voda. Ak máte doma tvrdú vodu, tento problém vyrieši aj inštalácia filtra na vodu, alebo aspoň filtračná kanvica.

Vyčistiť rýchlovarnú kanvicu od vodného kameňa je úplne jednoduché, pomáha kyselina octová alebo citrónová. Nalejte do kanvice vodu a ocot a vodu vyvarte. Potom horúcu vodu vylejte a kanvicu opláchnite. Postup môžete zopakovať podľa potreby.

Pokiaľ nechcete, aby Vám v celom byte po tomto čistení zostal octový zápach, namiesto octu použite citrónovú šťavu – čím viac, tým lepšie :)

Na čistenie rýchlovarnej kanvice takisto určite nájdete v drogérii vhodné čistiace prostriedky, ale nakoľko z kanvice pijete vodu, radšej sa vyvarujte agresívnym prípravkom.

Ilustračné foto: goodfon.com

Komentáre

  1. asd píše:

    ta moja konvica je tak zasrata že tomu ani toto nepomohlo už… ked si tam nechate narasť taku 3 milimetrovu vrstvu tak najlepšie je kupiť už novu

  2. Marian píše:

    Nasypte do rýchlovarnej kanvice kyselinu citronovu 2 lyzicky,zalejte vodou,nechajte zovriet, popripade doliat vriacu vodu az doplna aby sa vycistilo aj sitko a cca 2 hod. odstát,potom vypláchnite a kanvica je čistá a necítit po octe

  3. Máme pre Vás v ponuke osviežovače FRE PRO, ktoré majú za úlohu nielen prevoňať priestor, ale aj pohltiť nežiadúce pachy. Napríklad na pánskej toalete sa používa sitká do pisoárov, ktoré pohlcujú pach moču a krásne prevoňajú toaletu. sitko do pisoára je vône mango, kiwi a grep, jablko a škorica, kvet bavlny, melón a uhorka. Tieto isté vône sú na výber, ak chcem prevoňať toalety. Na to je určená záveska na WC, ktoré sa jednoducho zavesia na WC misu. Z týchto vôní je na výber nielen FRE PRO sitko do pisoára a FRE PRO záveska na WC ale aj vonné harmoniky. Všetky tieto osviežovače sú značky FRE PRO. Na umývanie podláh sú tu upratovacie vozíky. Malý vozík pre priestory, kde nie je potrebný kombinovaný vozík a práve sa hodí malý vozík kvôli lepšej skladnosti – postačí malá miestnosť alebo kút na jeho odloženie. Najlacnejšie utierky sú zelené papierové utierky a najobľúbenejšie biele utierky sú PAPERNET 402292 papierové skladané utierky. Sú jemné na dotyk a extra pevné. Ak používate utierky v rolke, tak odporúčame Papernet 403832 papierové utierky Maxi. Ak hľadáte kvalitné zelené ZZ utierky tak tieto Katrin 100683 papierové skladané utierky.

Pridajte komentár

Na formátovanie textu môžete použiť tieto HTML značky:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>