Ako vyčistiť močový kameň

Kategória: Kuchyňa / Gastro, Kúpeľňa / WC močový kameň
Ako vyčistiť močový kameň.

Ako vyčistiť močový kameň

tana-br-75Na vyčistenie WC od močového kameňa pomáhajú kyselinu. Z domácich prípravkov môžete vyskúšať ocot, ale jeho nevýhodou je nepríjemný zápach :) Určite ste už počuli o čistení WC CocaColou – v zložení Coly totiž nájdeme kyselinu citrónovú, ktorú obsahujú aj mnohé čistiace prostriedky. Tento domáci “recept” kľudne odskúšajte, odporúčame však liať Colu pomaly, aby príliš nevypenila.

Výsledok čistenia Colou však nie je tak dokonalý, ako keď použijete na čistenie profesionálne čistiace prostriedky na kúpelne a WC. Vhodný prípravok nájdete v každom obchode, spomedzi profesionálnych prostriedkov vyskúšajte prípravok nemeckej značky BR 75, ktorý rozpúšťa močový a vodný kameň a dezinfikuje. Takisto môžeme odporučiť WC Liquid, ktorý príjemne vonia :), alebo prípravok s parfémom a dlhotrvajúcou vôňou Ivecid.

Najsilnejší čistiaci prípravok na vodný kameň je prípravok Tasonil ultra fresh.

 

 

Ilustračné foto: goodfon.com

Komentár k článku

  1. Odporúčam čistiace prostriedky osviežovače FRE PRO, ktoré majú za úlohu nielen prevoňať priestor, ale aj pohltiť nežiadúce pachy. Napríklad na pánskej toalete sa používa sitká do pisoárov, ktoré pohlcujú pach moču a krásne prevoňajú toaletu. sitko do pisoára je vône mango, kiwi a grep, jablko a škorica, kvet bavlny, melón a uhorka. Tieto isté vône sú na výber, ak chcem prevoňať toalety. Na to je určená záveska na WC, ktoré sa jednoducho zavesia na WC misu. Z týchto vôní je na výber nielen FRE PRO sitko do pisoára a FRE PRO záveska na WC ale aj vonné harmoniky. Všetky tieto osviežovače sú značky FRE PRO. Na umývanie podláh sú tu upratovacie vozíky. Malý vozík pre priestory, kde nie je potrebný kombinovaný vozík a práve sa hodí malý vozík kvôli lepšej skladnosti – postačí malá miestnosť alebo kút na jeho odloženie. Najlacnejšie utierky sú zelené papierové utierky a najobľúbenejšie biele utierky sú PAPERNET 402292 papierové skladané utierky. Sú jemné na dotyk a extra pevné. Ak používate utierky v rolke, tak odporúčame Papernet 403832 papierové utierky Maxi. Ak hľadáte kvalitné zelené ZZ utierky tak tieto Katrin 100683 papierové skladané utierky.

Pridajte komentár

Na formátovanie textu môžete použiť tieto HTML značky:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>