Ako vyčistiť močový kameň

Kategória: Kuchyňa / Gastro, Kúpeľňa / WC močový kameň
Ako vyčistiť močový kameň.

Ako vyčistiť močový kameň

tana-br-75Na vyčistenie WC od močového kameňa pomáhajú kyselinu. Z domácich prípravkov môžete vyskúšať ocot, ale jeho nevýhodou je nepríjemný zápach :) Určite ste už počuli o čistení WC CocaColou – v zložení Coly totiž nájdeme kyselinu citrónovú, ktorú obsahujú aj mnohé čistiace prostriedky. Tento domáci “recept” kľudne odskúšajte, odporúčame však liať Colu pomaly, aby príliš nevypenila.

Výsledok čistenia Colou však nie je tak dokonalý, ako keď použijete na čistenie profesionálne čistiace prostriedky na kúpelne a WC. Vhodný prípravok nájdete v každom obchode, spomedzi profesionálnych prostriedkov vyskúšajte prípravok nemeckej značky BR 75, ktorý rozpúšťa močový a vodný kameň a dezinfikuje. Takisto môžeme odporučiť WC Liquid, ktorý príjemne vonia :), alebo prípravok s parfémom a dlhotrvajúcou vôňou Ivecid.

Najsilnejší čistiaci prípravok na vodný kameň je prípravok Tasonil ultra fresh.

 

 

Ilustračné foto: goodfon.com

Pridajte komentár

Na formátovanie textu môžete použiť tieto HTML značky:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>