Ako vyčistiť zaschnutú krv z oblečenia

Kategória: Materiály, Škvrny zaschnutú krv
Ako vyčistiť zaschnutú krv z oblečenia

Ako vyčistiť zaschnutú krv z oblečenia

Zostala Vám na oblečení alebo na plachte zaschnutá škrvna od krvi a neviete, čo s ňou, pretože nepomáha ani vypratie v práčke?

Vyskúšajte zaschnutú krv namočiť do roztoku zo studenej vody a soli alebo sody bikarbóny. Postačí len pár minút v tomto roztoku a škrvna by sa mala rozpustiť. (Alternatívne môže pomôcť aj namočenie škrvrny do studenej mydlovej vody.) Následne oblečenie vyperte v práčke, ideálne na studenom programe.

Susedke trhal zubár zub a zostala jej krv na šatách, ktoré mala veľmi rada. Našťastie jej pomohla práve rada so sódou bikarbónou. Nasypala ju na fľak, jemne prešla kefou a potom nechala pôsobiť chvíľľu. Nakoniec ešte vyprala šaty v práčke s bežným pracím prostriedkom. Po tejto kúre nezostala ani stopa po krvi.

Komentáre

  1. Zanet píše:

    Soda bikarbona ,nevedomky som niekde na dovolenke zadrhla palec a pospinila moje svetlo zelené plavky od krvi,po týždni z dov. že tie plavky už môžem vyhodiť ale prečítala som tento článok dala do umývadla studenú vodu zasypala sodou bikarbonou ponorila plavky že takých 10 min počkám ale za pár sekúnd !!!! škvrny zmizli pecka

Pridajte komentár

Na formátovanie textu môžete použiť tieto HTML značky:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>